PROGRAMA-2008
ENERO
04 Clas.General Las Heras G3 SI 1400 3upfm Pryka 2003m Southern Halo
05 Clas.Apertura G3 PA 2000D 3upfm Carioca da Gema 2004f Pure Prize
12 Clas.Gay Hermit G3 SI 1000 3up Bordonero 2004 Southern Halo
13 Clas.Casa del Teatro L. PA 1200D 4up Turco d'Oro 2003 CAPO D'ORO
16 Clas.Botafogo L. SI 2000 4up Inminente 2001 INTERPRETE
18 Clas.Buenos Aires G3 PA 1600D 3up Indian Haven 2004 Bernstein
19 Clas.Congreve G3 SI 1000 2yo Lloron Cat 2005 Easing Along
20 Clas.Latinoamerica G3 LP 1600D 3up Secretario Plan 2003 SILVER PLANET
25 Clas.Francia L. SI 1000 3upfm Live Live Class 2003m In Class
26 Clas.Irlanda G3 PA 1000D 3up Knock 2001 Luhuk
27 Clas.R.,E.Y.E.M.Fernandez Guerrico G2 SI 1600 3upfm Hidden Potra 2003m Hidden Prize
FEBRERO
01 Clas.Juan Shaw G2 SI 2200 3upfm Arriba Baby 2003m Roy
02 Clas.Carlos Casares G2 PA 1000D 2yof Bouclette Glory 2005f Honour and Glory
03 Clas.Rumbo al Latinoamericano* - LP 2000D 3up Secretario Plan 2003 SILVER PLANET
03 Clas.Fortunato Damiani G3 LP 1000D 2yof Royal Lane 2005f Salt Lake
07 Clas.Luis Maria Doyhenard G3 LP 1000D 2yoc Bigness Emperor 2005 Emperor Jones
09 GP.Miguel A.Martinez de Hoz* G1 SI 2000 3up Honey Nov 2003 Romanov
10 Clas.Guillermo Kemmis G2 PA 1000 2yoc Lloron Cat 2005 Easing Along
15 Clas.Haras Argentinos L. PA 1800D 4up Jade But Loyal 2003 Jade Hunter
16 Clas.General Viamonte G3 SI 1000 3upfm Que Felicidad 2004f Bernstein
21 Clas.Jockey Club de Montevideo L. LP 1400D 3upfm Platinum Sale 2004f NOT FOR SALE
22 Clas.A.A.F.E. L. SI 1000 3up Bordonero 2004 Southern Halo
23 Clas.Miguel Angel y Tomas Juarez Celman G2 PA 1600D 3upfm Hidden Potra 2003m Hidden Prize
24 Clas.Horacio Bustillo G3 SI 1600 3up Big Gees 2004 Anjiz
MARZO
02 Clas.Republica de Venezuela G3 LP 1200D 2yof Camara Oculta 2005f Lucky Roberto
03 Clas.General Francisco Bosch L. PA 1000D 3upfm Tesorilla Class 2001m In Class
06 Clas.Agustin B.Gambier G3 LP 1200D 2yoc Bigness Emperor 2005 Emperor Jones
07 Clas.Manuel Anasagasti L. SI 1000 2yoc Chiambella 2005f Mutakddim
08 Clas.Otono G2 PA 2000D 3up Life of Victory 2002 Incurable Optimist
08 Clas.Arturo R.Bullrich G2 PA 2000D 3upfm Arriba Baby 2003m Roy
09 Clas.America G2 SI 1600 3up El Azor 2004 Lasting Approval
14 Clas.Santiago Lawrie G3 SI 1000 3up Bordonero 2004 Southern Halo
15 GP.Saturnino J.Unzue G1 PA 1200D 2yof Bouclette Glory 2005f Honour an Glory
15 GP.Santiago Luro G1 PA 1200D 2yoc Bigness Emperor 2005 Emperor Jones
19 Clas.Omnium L. SI 1400D 3upfm Mariah Plus 2004f Alpha Plus
20 Clas.Jockey Club Argentino L. LP 1400D 3up Meneo 2003 Petit Poucet
24 Clas.General Arenales G3 PA 1000D 3upfm Lady Sprinter(USA) 2004f Orientate
25 Clas.Urbano de Iriondo L. LP 1200D 4up Vamos Don Emilio 2003 AVISPATE
27 Clas.Comparacion L. LP 2200D 3up El Galactico 2004 Missionary
30 Clas.Arturo A.Bullrich G3 LP 1200D 3upfm Pryka 2003m Southern Halo
ABRIL
02 Clas.Islas Malvinas L. SI 1000 2yo Chiambella 2005f Mutakddim
03 Clas.Amilcar A.Mercader L. LP 1300D 2yof My Honesty 2005f Indygo Shiner
05 GP.Gilberto Lerena G1 PA 2000D 3upfm Luna Arrabalera 2002m SILVER PLANET
05 GP.de Honor G1 PA 2000D 3up Body Soguero 2004 BODY GLOVE
06 GP.Eliseo Ramirez G1 SI 1400 2yof Savoir Bien 2005f Bernstein
07 Clas.Estados Unidos de America G3 PA 1000D 3up The Credit 2004 Indygo Shiner
08 Clas.Criad. Argentinos del S.P.C. L. LP 1300D 2yoc Tracto Abreviado 2005 Slew Gin Fizz
11 Clas.Benito Villanueva G2 PA 1600D 3up Indian Haven 2004 Bernstein
12 GP.Raul y Raul E. Chevalier G1 SI 1400 2yoc Don Misil 2005 Mutakddim
19 Clas.Abril G2 SI 1800 3upfm Aloha Sam 2004f Alrassaam
23 Clas.Macon L. SI 1600 4up Rupit 2003 Lucky Roberto
25 Clas.Olavarria G3 SI 1000 3upfm Que Felicidad 2004f Bernstein
26 Clas.Asociacion Propietarios de S.P.C. G3 PA 1400D 3upfm Chibola 2003m Roy
30 Clas.Competencia L. SI 2200 3up Potro Sahara 2002 POTRILLON
MAYO
01 Clas.A.B.P.C.C. G3 LP 1200D 3up Condoleeza Slew 2004f SLY
03 Clas.Hipodromo Argentino G3 PA 1000D 2yo Nino Colonial 2005 Colonial Affair
03 GP.Jorge de Atucha G1 PA 1500D 2yof Savoir Bien 2005f Bernstein
03 GP.Montevideo G1 PA 1500D 2yoc Runforthedoe(BRZ) 2005 Our Emblem
03 GP.Ciudad de Buenos Aires G1 PA 1000D 3up Lady Sprinter(USA) 2004f Orientate
03 GP.de las Americas-O.S.A.F. G1 PA 1600D 3up Fairy Magic 2003 Southern Halo
03 GP.Criadores G1 PA 2000D 3upfm Filarmonia 2003m Slew Gin Fizz
03 GP.Republica Argentina G1 PA 2000D 3up Eyeofthetiger 2004 Tempranero
06 Clas.Raul Aristegui G2 LP 1400D 2yof Linda Love 2005f Salt Lake
07 Clas.Austria L. SI 1400D 3up Storm Bellicose 2003 Bernstein
09 Clas.Federico de Alvear G3 SI 2200 3upfm Princesa Carina(BRZ) 2004f Know Heights
10 Clas.Cir.Prop.Cab.S.P.C. G3 PA 1600D 3upfm Hidden Potra 2003m Hidden Prize
11 Clas.Pedro Goenaga G2 LP 1400D 2yoc Bigness Emperor 2005 Emperor Jones
14 Clas.Leteo L. SI 1000 2yof Circle Road 2005f American Chance
17 Clas.Porteno G3 SI 1600 3up Inter Optimist 2004 Incurable Optimist
18 Clas.Espana L. PA 1000D 4upm Pryka 2003m Southern Halo
22 Clas.Vicente Centurion L. LP 1100D 3up Condoleeza Slew 2004f SLY
24 GP.de Potrancas G1 SI 1600 2yof Cagnotte 2005f Sunray Spirit
24 GP.Gran Criterium G1 SI 1600 2yo Flag Frances 2005 Flag Down
24 GP.25 de Mayo G1 SI 2400 3up Body Soguero 2004 BODY GLOVE
25 Clas.25 de Mayo de 1810 G2 LP 1600D 3up Secretario Plan 2003 SILVER PLANET
29 Clas.Joaquin V.Maqueda G3 LP 1400D 3upfm Cepa Privada 2004f PINTONAZO
31 Clas.Malvinas Argentinas L. PA 1800D 4up Silver Vasco 2003 SILVER PLANET
JUNIO
01 Clas.Omega G3 SI 1600 3upfm Teamgeist 2003m Mutakddim
03 Clas.Clemente Benavides G3 LP 1500D 2yof Soviet Filly 2005f Orpen
04 Clas.Velocidad G3 SI 1000 2yo First Blues 2005 FIRST HALO
06 Clas.Particula G2 SI 2200 3upfm Karilinska 2002m Acceptable
07 Clas.Coronel Pringles G3 PA 1000D 3up Pryka 2003m Southern Halo
08 Clas.Antonio Cane G3 LP 2100D 3up Juglar Bob 2004 Bordeaux Bob
12 Clas.Asoc.Propietarios de Buenos Aires G3 LP 1500D 2yoc Checklist 2005 Vision and Verse
13 Clas.Republica de Panama G3 PA 1000D 3upfm Trincheta 2004f Salt Lake
14 Clas.Capital G2 SI 1600 3up Secretario Plan 2003 SILVER PLANET
15 Clas.General Lavalle G3 PA 1000D 2yof Circle Road 2005f American Chance
16 Clas.General Belgrano G2 PA 2500D 3up Speed Sale 2003 NOT FOR SALE
21 Clas.Antartida Argentina L. SI 1200 2yo First Blues 2005 FIRST HALO
22 Clas.General Manuel Belgrano G2 LP 1200D 3up Aspero Wells 2001 Poliglote
28 GP.Estrellas Junior Sprint G1 PA 1000D 2yo Mediatico Jet 2005 Commander Jet
28 GP.Estrellas Juvenile Fillies G1 PA 1600D 2yof Miss Bamba 2005f Numerous
28 GP.Estrellas Juvenile G1 PA 1600D 2yoc Ever Peace 2005 Alpha Plus
28 GP.Estrellas Sprint G1 PA 1000D 3up -- trasladada al 5 de julio --
28 GP.Estrellas Distaff G1 PA 2000D 3upfm Filarmonia 2003m Slew Gin Fizz
28 GP.Estrellas Classic G1 PA 2000D 3up Flag Copado 2003 Flag Down
29 Clas.Etoile L. SI 1200 4upm Arisca Toss 2003m FINE TOSS
30 Clas.Prensa Hipica L. PA 1000D 4up Apronte 2002 Arturo P.

*-ラティノ出走馬選考競走