PROGRAMA-2010
JULIO
01 Clas.Miguel Luis Morales G2 LP 1600D 3yof Ever Nice 2007f Mutakddim
02 Clas.Guillermo Paats G3 PA 1000D 3yo Rebelon 2007 Luhuk
04 Clas.Isidoro Aramburu G2 LP 1600D 3yoc Empresarial 2007 Sunray Spirit
05 Clas.Ines Victorica Roca G3 PA 1600D 4upm Orpen Fain 2006m Orpen
06 Clas.Eusonio C. Boni L. LP 1100D 3yof Speecher Emper 2007f Emperor Jones
08 Clas.9 de Julio G3 LP 1600D 4up Cafrune 2006 Colonial Affair
09 Clas.9 de Julio G2 SI 1600 4up Rupit 2003 Lucky Roberto
10 Clas.Manuel J. Guiraldes G3 PA 1400D 3yof Watch Her 2007f Mutakddim
11 Clas.Cocles-Carlos A. Portella L. SI 2200 4up Holdem 2005 Lode
13 Clas.Republica del Peru L. LP 1600D 4up Intense Look 2006m Halo Sunshine
15 Clas.Club Hipico de Tandil L. LP 1100D 3yoc -- translada al 27 de julio --
16 Clas.Produccion Nacional L. SI 1000 4upm Dona Daga 2006m Orpen
17 Clas.Old Man G3 PA 1400D 3yoc Es Corino 2007 ESPACIADO
17 Clas.Chacabuco G2 PA 2500D 4up Send inthe Clowns(BRZ) 2006 Know Heights
18 Clas.Polla de Potrancas G2 LP 1600D 3yof Pride of Dignity 2007f Hennessy
21 Clas.Necochea L. SI 1000 4up Bordonero 2004 Southern Halo
23 Clas.Peru G2 PA 1800D 4up Flesh for Fantasy 2004 Lasting Approval
24 Clas.Eudoro J. Balsa G3 SI 1600 4upm Paris Queen 2006m Seeking Daylight
25 Clas.Ignacio e Ignacio F. Correas G2 PA 2500D 4upm She Glows 2006m Luhuk
27 Clas.Club Hipico de Tandil L. LP 1100D 3yoc -- translada al 29 de julio --
29 Clas.Club Hipico de Tandil L. LP 1100D 3yoc Calling 2007 Indygo Shiner
30 Clas.Japon L. PA 1400D 4up Don Valiente 2006 Orpen
31 GP.Mil Guineas G1 SI 1600 3yof Modern Greek 2007f Bernstein
AGOSTO
01 Clas.Polla de Potrillos G2 LP 1600D 3yoc Star Runner 2007 Southern Halo
01 Clas.Stud Book Argentino* L. LP 2200D 4up Rocococo 2003 BIENVENIDO
04 Clas.Cayetano S. Sauro - SI 1600 4up Rinimapu 2005 Easing Along
05 Clas.Wilfredo Latham L. LP 1100D 3yof Ciao Amore 2007f Grand Reward
07 GP.Dos Mil Guineas G1 SI 1600 3yoc Anaerobio 2007 Catcher in the Rye
08 Clas.Miguel Cane G2 PA 1600D 3yoc Es Corino 2007 ESPACIADO
10 Clas.Diego White G3 LP 1700D 3yof Stripestar 2007f EQUAL STRIPES
11 Clas.Ocurrencia G3 SI 1000 4upm La Liz 2004m Bernstein
12 Clas.Jockey Club de Azul L. LP 1100D 3yoc Lucky Feel 2007 Finder
13 Clas.General Pueyrredon G2 SI 3000 4up Life of Victory 2002 Incurable Optimist
14 Clas.General Luis Maria Campos G2 PA 1600D 3yof Studentessa 2007f High Yield
16 GP.General San Martin G1 PA 1800D 4up Cocho 2006 Sunray Spirit
17 Clas.General Jose de San Martin G3 LP 1600D 4up Cafrune 2006 Colonial Affair
18 Clas.Propietarios L. SI 1000 3yof Grand Coquette 2007f Grand Slam
19 Clas.Jose Pedro Ramirez G3 LP 1700D 3yo Le Miracle 2007 Russian Blue
20 Clas.Remigio Gonzalez Moreno - SI 1000D 3yoc Sabiente 2007 Russian Blue 
21 Clas.Ricardo P. Sauze G3 PA 1600D 4upm Bouclette Gulch 2006m Thunder Gulch
22 Clas.Pippermint G2 SI 1000 4up Scrabble 2006 SEBI HALO
24 Clas.Manuel F. y Emilio Gnecco G3 LP 1600D 4upm Intense Look 2006m Halo Sunshine
25 Clas.Reconquista L. SI 1400D 4up Bochi's Flirt 2003 FLIRTEADOR
27 Clas.Mexico G3 PA 1000D 3upfm Tristeza Cat 2006m Easing Along
28 Clas.Bayakoa L. SI 1400 3yof Our Donna 2007m Grand Reward
28 Clas.La Mission G2 SI 2000 4upm Ollagua 2005m Pure Prize
29 Clas.Aniv.Hipodromo la Punta - SL 2100D 5up Atomo Pay  2005 PAYANT 
29 GP.Seleccion de Potrancas G1 LP 2000D 3yof Maldivas 2007f Pure Prize
SETIEMBRE
01 Clas.Vilmar Sanguinetti - SI 1400D  3yoc Saint-Syr 2007 Luhuk
02 Clas.Raul Lottero L. LP 1200D 3yof Terribleza 2007f Indygo Shiner
03 Clas.Etoile L. SI 1200D 4upm Candy's Daughter(USA) 2006m Candy Ride
04 GP.Polla de Potrillos G1 PA 1600D 3yoc Es Corino 2007 ESPACIADO
05 Clas.Ecuador G2 SI 1600 4up San Livinus 2006 Mutakddim
06 Clas.Paraguay G3 PA 1000D 3up El Azor 2004 Lasting Approval
07 Clas.Jose M. Boquin L. LP 1200D 3yoc Out of Control 2007 Not for Sale
10 Clas.Sibila G2 SI 1600 4upm Bouclette Gulch 2006m Thunder Gulch
11 Clas.Italia G3 PA 2000D 4up Flesh for Fantasy 2004 Lasting Approval
11 GP.Polla de Potrancas G1 PA 1600D 3yof Catch the Mad 2007f Catcher in the Rye
12 Clas.Ensayo - SL 1400D 3yo Columbia Valley  2007 Colonial Affair 
12 Clas.J.C.de la Provincia de Buenos Aires G2 LP 2000D 3yo Sipan Dagh 2007 SEBI HALO
14 Clas.Hipodromo de la Plata G3 LP 1600D 4up Cafrune 2006 Colonial Affair
15 Clas.Condesa G3 SI 1000 3upfm La Liz 2004m Bernstein
17 Clas.Chile G3 PA 2200D 4upm Cuan Linda(CHI) 2006m Dynamix
18 Clas.Ensayo G2 SI 1800 3yoc Afrato 2007 JAMELAO
19 Clas.Vicente L. Casares G3 PA 2500D 4up Equal Planet 2006 EQUAL STRIPES
22 Clas.Pedro Chapar G3 SI 1400 3up Bochi's Flirt 2003 FLIRTEADOR
24 Clas.Colonel Miguel F. Martinez G2 PA 1800D 3yoc Mustang Force 2007 Sunray Spirit
25 Clas.Cyllene G2 SI 1000 3up Filoso Emperor 2004 Emperor Jones
26 Clas.Distaff - SL 1400D 4upm Petite Delicacy  2006m PEQUENO TOM 
29 Clas.Refinado Tom - SI 1200D 3up Claro Oscuro 2005 Mutakddim
29 Clas.Espirita L. SI 1800 4upm Camioneta 2006m Vision and Verse
OCTUBRE
01 Clas.Federico de Alvear G3 SI 1800 3yof Tattoum 2007f Lode
02 Clas.Republica Federativa del Brasil G3 PA 1600D 4up Mad Speed 2005 MAD CHAMP
03 Clas.Progreso G3 SI 2400 4up Riomaggiore 2006 Alpha Plus
07 Clas.Benito Lynch G3 LP 1200D 3yo Out of Control 2007 Not for Sale
08 Clas.Orbit L. SI 1400 4upm Fedra Gulch 2005m Thunder Gulch
09 Clas.Francisco J.Beazley G2 PA 1800D 3yof Liz for Sale 2007f NOT FOR SALE
10 Clas.Mejor Potri. de la Recta - SL 1000D 3yo Almendrina Int 2007f Gradepoint 
10 GP.Provincia de Buenos Aires G1 LP 2200D 3yo Dream Storm 2007 February Storm
11 Clas.Bolivia L. PA 1400D 3yof Stormy Reinada 2007f Bernstein
11 Clas.Carlos Gardel L. PA 1800D 4up Early Boy 2005 INTERPRETE
12 Clas.Espana L. LP 1200D 4up Es de Maggy 2006 ESPACIADO
13 Clas.Lamadrid L. SI 1200 4up Don Letal 2005 Orpen
14 Clas.O.S.A.F.del P.S.C. G3 LP 2200D 4up Anibal Elius 2005 GOLD ELIUS
15 Clas.Loteria Nacional G3 PA 1000D 3upfm Sembra Fe 2007f Manipulator
16 GP.Suipacha G1 SI 1000 3up El Azor 2004 Lasting Approval
16 GP.San Isidro G1 SI 1600 3up Rupit 2003 Lucky Roberto
16 GP.Jockey Club G1 SI 2000 3yo Anaerobio 2007 Catcher in the Rye
17 Clas.Comparacion G2 PA 2500D 4up Lingote de Oro 2005 Orpen
20 Clas.Candy Ride - SI 1400  3yoc Titio 2007 Grand Slam 
20 Clas.Empiric - SI 1400 3yof Quiet Romance 2007f Mutakddim 
22 Clas.Los Haras G2 SI 2000 4upm Semanera 2006m SEBI HALO
23 Clas.Eduardo Casey G2 PA 2200D 3yoc Mustang Force 2007 Sunray Spirit
24 Clas.Jockey Club de Rosario L. LP 2000D 4upm Sublimacion 2006m Orpen
29 GP.Seleccion G1 PA 2000D 3yof Catch the Mad 2007f Catcher in the Rye
30 GP.Enrique Acebal G1 SI 2000 3yof Tattoum 2007f Lode
31 Clas.Irineo Leguisamo L. PA 2000D 4up Feel Fast 2005 Halo Sunshine
NOVIEMBRE
01 Clas.The J. R. A. L. PA 1400D 3upfm Stormy Reinada 2007f Bernstein
03 Clas.Orange L. SI 1400 4up Bochi's Flirt 2003 FLIRTEADOR
05 Clas.Carlos P. Rodriguez G2 SI 1600 3upfm Bouclette Gulch 2006m Thunder Gulch
06 Clas.Venezuela G2 PA 1000D 3upfm Sembra Fe 2007f Manipulator
07 Clas.Marcos Levalle G2 LP 1600D 3upfm Ranquelia 2005m Alpha Plus
10 Clas.Telescopico - SI 1100D 3up White Girlfriend 2006m THE WHITE HORSE 
12 Clas.Embrujo L. SI 1600 4up My Golan 2005 Southern Halo
13 GP.Maipu G1 PA 1000D 3up Augurio Plus 2004 Alpha Plus
13 GP.Hipodromo de Palermo G1 PA 1600D 3up Mad Speed 2005 MAD CHAMP
13 GP.Nacional G1 PA 2500D 3yo Expressive Halo 2007 Halo Sunshine
14 GP.Copa de Oro G1 SI 2400 4up Fuego e Hierro 2006 Pure Prize
18 Clas.Ramon Biaus G2 PA 2200D 3upfm Foggy Stripes 2006m EQUAL STRIPES
19 Clas.Municipalidad de la Plata - LP 1200D 3up Grant Leon 2002 EMIGRANT 
19 Clas.Ciudad de la Plata-Int. G2 LP 1200D 3up Pretty Cute 2002 Luhuk
19 GP.Joaquin V.Gonzales-Int. G1 LP 1600D 3up Inter Red 2004 RINCON RED
19 GP.Dardo Rocha-Int. G1 LP 2400D 3up Mr.Nedawi(BRZ) 2004 Nedawi
20 Clas.Provincia de Buenos Aires G2 SI 2400 3yo Invention 2007 Orpen
21 GP.Jorge A. Laffue - SL 1800D 3up Atomo Pay  2005 PAYANT 
26 Clas.General Guemes L. PA 1000D 3upfm Rahy's Moon(USA) 2007f Malibu Moon
27 Clas.La Troienne - SI 1000 3upfm  I'm Moving On 2007f NOT FOR SALE 
28 Clas.Carlos Tomkinson G2 PA 1600D 3upfm Bouclette Gulch 2006m Thunder Gulch
DICIEMBRE
02 Clas.Republica de Chile L. LP 1100D 3upfm European Style 2007f Mutakddim
03 Clas.Urbano de Iriondo L. SI 1400 3up Funca 2007 Seeker's Rerward
03 Clas.Melgarejo L. SI 1400 3upfm Fedra Gulch 2005m Thunder Gulch
04 Clas.Mineral L. PA 2500D 4up Miss Lake Queen 2005m Numerous
05 Clas.Luis Monteverde L. LP 1400D 3upfm Candy's Daughter(USA) 2006m Candy Ride
06 Clas.Gobierno de la Ciud.Autonoma de Bs.As. L. PA 1800D 4up Cafrune 2006 Colonial Affair
08 GP.Copa de Plata-Int. G1 SI 2000 3upfm Malpensa 2006m Orpen
09 Clas.Los Criadores G2 LP 2000D 3upfm Sublimacion 2006m Orpen
11 GP.Felix de Alzaga Unzue-Int. G1 SI 1000 3up Claro Oscuro 2005 Mutakddim
11 GP.Joaquin S. de Anchorena-Int. G1 SI 1600 3up Inter Red 2004 RINCON RED
11 GP.Carlos Pellegrini-Int. G1 SI 2400 3up Xin Xu Lin(BRZ) 2007 Wondertross
12 Clas.Consagracion la Punta Sprint - SL 1000D 3up Pure Soul  2004 Pure Prize 
12 Clas.Provincias Unidas L. PA 1800D 3yo Blacky Halo 2007 Halo Sunshine
12 Clas.Encuentro Provincial L. PA 1000D 3up Scyros 2007 SEBI HALO
12 Clas.Encuentro Provincial (2do.Turno) L. PA 1000D 3up The New Yorker 2007f Lode 
13 Clas.General Alvear L. PA 1000D 3upfm Sembra Fe 2007f Manipulator
14 Clas.Oswaldo Aranha L. LP 1600D 3up First Guy 2007 Halo Sunshine
17 Clas.Republica Oriental del Uruguay G3 PA 1600D 3upfm Orpen Fain 2006m Orpen
18 Clas.Tresiete L. SI 1800 4up Immaculate 2006 Hennessy
19 Clas.Consagracion la Punta Distance - SL 2100D 3up Atomo Pay 2005 PAYANT 
19 Clas.Uberto F.Vignart   G2 LP 1200D 3up Es de Maggy 2006 ESPACIADO
22 Clas.Potri Pe - SI 1000 3upfm Hidebound 2007f Grand Slam 
25 Clas.Ayacucho G3 PA 2500D 4up Calidoscopio 2003 Luhuk
26 Clas.Invasor G2 SI 1400 3up Royal Brunei 2007 Orpen
29 Clas.Latency - SI 1100D 3up Recien Hecho 2007 Honour and Glory
30 Clas.Clausura G2 LP 2000D 3up Feel Fast 2005 Halo Sunshine
31 Clas.Espana L. PA 1000D 4upfm  Tristeza Cat 2006m Easing Along 

*-ラティノ出走馬選考競走