PROGRAM-2018

前年のカレンダーを流用しています。
施行日の入っていないものは格付け、条件、施行時期などに
変更がある可能性があります。
JANUARY
01 South India Oaks* CH G1 2400 4yom Masquerade 2014m Stormy River
03 Golconda Oaks* HY G2 2400 4yom Mahateji 2014m Multidimensional
06 New Year Cup BA G3 1400 4up Gestapo 2012g Mastercraftsman
07 Calcutta Derby* KO G1 2400 4yo Aggregated 2014g Dean's Kitten
08 Byerly Turk Million* HY G3 1200 3yof Realmsoffantasy 2015f Excellent Art
12 Bangalore 1000 Guineas* BA G2 1600 4yom Windsor Forest 2014m Phoenix Tower
13 Champions' Sprint Trophy KO G3 1200 4up Multitude 2012 Multidimensional
13 Bangalore 2000 Guineas* BA G2 1600 4yo Mauritania 2014 Excellent Art
14 South India Derby* CH G1 2400 4yo Prevalent Force 2014 Multidimensional
14 Ramniwas Ramnarain Ruia Gold Cup MU G2 2000 4yo Rochester 2014 Phoenix Tower
14 Darashaw Million* MU G3 1400 4up Ruffina 2014m Excellent Art
17 Darley Arabian Million* HY G3 1200 3yo Athenaeus 2015 Kingda Ka
20 Bangalore Turf Club Trophy BA G3 1200 4up Silver Ikon 2014 Green Coast
21 Poonawalla Million* MU G3 1200 3yo Star Inspiration 2015g Win Legend
21 Indian Oaks* MU G1 2400 4yom Manifold 2014m Multidimensional
23 Indian Champagne Stakes* KO G3 1400 3yo Sniper 2015 Kingda Ka
23 Indian Champion Cup* KO G1 2000 4up Alaindair 2010g Multidimensional
26 Bangalore Oaks* BA G2 2400 4yom
28 Golconda Derby* HY G1 2400 4yo
29 Kakatiya Million* HY G3 1200 4up
FEBRUARY
04 Indian Derby* MU G1 2400 4yo
05 Godolphin Barb Million* HY G3 1400 3yo
08 Madras Gold Vase* CH G3 1400 3yo
09 Sprinters' Trial Stakes BA G3 1200 4up
10 Queen Elizabeth II Cup KO G3 2800 4up
10 Calcutta Million* KO G2 1600 3yo
10 Poonawalla Bangalore Derby* BA G1 2400 4yo -- transferred to 11 February --
11 Poonawalla Bangalore Derby* BA G1 2400 4yo
11 Sprinters' Championship MU G2 1200 4up
11 Eclipse Stakes of India MU G2 2000 4up
17 South India St.Leger* CH G2 2800 4yo
24 Bangalore Juvenile Million* BA G3 1400 3yo
25 Poonewalla Breeders' Multi Million* MU G1 1400 3yo
28 Alcock Arabian Million* HY G3 1400 3yo
Rajyosava Trophy BA G3 1400 4up
Breeders' Produce Stakes MU G3 1400 3yo
R.N.Kanga Gold Trophy* MU G3 1600 4up
Bangalore Winter Million* BA G3 1200 3yo
MARCH
11 Guindy Grand Prix CH G3 1600 3yo
11 C.N.Wadia Gold Cup MU G2 2400 4up
17 Calcutta St.Leger* KO G3 2800 4yo
18 Breeders' Juvenile Fillies' Championship* MU G3 1600 3yof
18 Breeders' Juvenile Colts' Championship* MU G3 1600 3yoc
Sprinters' Cup G1 1200 4up
Stayers' Cup G1 3000 4up
Suresh Mahindra Multi-Million Trophy G2 1400 4up
Super Mile Cup G1 1600 4up
Indian Turf Invitation Cup* G1 2400 4up
North India Derby* DE G3 1600 4yo
APRIL
01 Turf Championship* MU G3 1800 4up
15 Maharaja Sir Harisinghji Trophy MU G2 1600 3up
Nilgiris 1000 Guineas* UD G3 1400 3yof
Nilgiris 2000 Guineas* UD G2 1400 3yo
MAY
Nilgiris Derby* UD G1 1600 3yo
Wadiyar Cup BA G3 1400 4up
JUNE
Juvenile Million BA G2 1400 3yo
Fillies Championship Stakes* BA G1 1600 3yof
Chief Justice's Cup BA G3 1800 4up
Colts Championship Stakes* BA G1 1600 3yoc
JULY
Juvenile Sprinters' Million* BA G3 1200 3yo
Chief Minister's Cup BA G3 1200 4up
Maharaja's Gold Cup BA G2 2200 4up
B.T.C.Anniversary Cup* BA G2 1400 4up
Derby Bangalore* BA G1 2000 3yo
Bangalore St.Leger* BA G2 2800 4yo
Bangalore City Sprint Championship Gold Cup BA G3 1200 3up
AUGUST
Bangalore Summer Million* BA G3 1600 3yo
Karnataka Mile Championship Cup BA G2 1600 4up
Pune Bookmakers' Association Turf Club Trophy PU G3 1400 4up
Golconda Juvenile Million* HY G3 1400 3yo
Governor's Cup BA G3 2400 4up
Eve Champion Trophy* PU G3 2000 4up
Nizam's Gold Cup* HY G2 2000 4up
Pune City Gold Cup PU G3 1600 3up
F.D.Wadia Trophy PU G3 1400 3yo
Fillies Championship Stakes* HY G3 1600 3yof
SEPTEMBER
30 Indian St.Leger* PU G1 2800 4yo
H.H.Sri Krishnaraja Wadiyar Memorial Trophy MY G3 1400 4up
02 Akkasaheb Maharaj Trophy* PU G3 1200 4up
Idar Gold Trophy PU G3 2400 4up
Colts Championship Stakes* HY G3 1600 3yoc
President of India Gold Cup HY G1 2400 4up
Maharaja's Cup MY G3 1600 4up
Mysore 1000 Guineas* MY G3 1600 3yof
S.A.Poonawalla Multi-Million* PU G3 1600 3yo
OCTOBER
Calcutta Monsoon Derby* KO G2 2000 3yo
Golconda Deccan Derby* HY G1 2000 3yo
Mysore 2000 Guineas* MY G3 1600 3yo
Fillies' & Mares' Stakes PU G3 1800 3upfm
Noshir & Dolly Dhunjibhoy Sprint Million* PU G3 1200 4up
Pune Derby* PU G1 2000 3yo
Mysore Dasara Sprint Championship MY G3 1200 4up
Mysore Derby* MY G1 2000 3yo
Golconda St.Leger* HY G2 2800 4yo
R.W.I.T.C.Ltd Gold Cup PU G2 2000 4up
NOVEMBER
Rajtyosava Trophy BA G3 1400 3up
Golconda 1000 Guineas* HY G2 1600 3yof
Bangalore 1000 Guineas* BA G2 1600 3yof
A.C.Ardeshir Trophy MU G3 1600 3up
DECEMBER
South India 1000 Guineas* CH G2 1600 3yof
South India 2000 Guineas* CH G2 1600 3yo
Indian 1000 Guineas* MU G1 1600 3yof
Indian 2000 Guineas* MU G1 1600 3yo
Christmas Cup* CH G3 1200 2yo
Bangalore Turf Club Trophy BA G3 1200 3up
Bangalore 2000 Guineas* BA G2 1600 3yo
Calcutta Gold Cup KO G2 1600 3up
Calcutta 1000 Guineas* KO G3 1600 3yof
Calcutta 2000 Guineas* KO G2 1600 3yo
Golconda 2000 Guineas* HY G2 1600 3yo
Calcutta Oaks* KO G3 2400 3yof
Maharaja Jiwajirao Scindia Trophy MU G3 1800 3up
Maharaja Sir Harisinghji Trophy MU G2 1600 3up

*-内国産限定
#-Lady in Lace 降着による繰上り勝利