PROGRAMA-2014
JULIO
05 Clas.Carlos Palacios Villacampa - 1500D 3yof Supernova 2011f Jaguar on the Run
06 Clas.Estados Unidos de America - 2000 3upfm Hija Rubia(ARG) 2009m Pure Prize
12 Clas.Manuel Quimper - 1500D 3yoc Convocado 2011 Timely Advice
13 Clas.Capitan F.J.P.Jose Abelardo Quinones Gonzales** - 1600D 3upfm Dinamita 2010m Pegasusbystorm
13 Clas.Fuerza Aerea del Peru - 1900D 3up El Kurdo(USA) 2011 Giacomo
19 Clas.Republica de Colombia - 1200D 3upfm Morfina 2008m Jaguar on the Run
20 Clas.Batuka - 2000D 3upfm Azarenka(USA) 2010m Street Hero
20 Clas.Kimba - 1800 3upfm Kinnara 2009m Privately Held
27 Clas.Hipodromo de Santa Beatriz L. 1600D 3yof Art Nouveau(ARG) 2011f Russian Blue
28 Clas.Fiestas Patrias - 1100D 3up Double Eagle 2008 Spend One Dolar
29 Clas.Maidenform - 1800 3yof Arabica 2011f Privately Held
29 Clas.Independencia G2 2400D 3up Mr.Ninja(USA) 2011 Cowboy Cal
AGOSTO
02 Clas.Grozny - 1900D 3up Mi Evita(USA) 2009m Sky Mesa
02 Clas.Estado Plurinacional de Bolivia - 1000D 3yo Ashton 2011 Yazamaan
03 Clas.Republica de Ecuador - 1300 3upfm -- translada al 16 de Agosto --
03 Clas.Hipodromo de San Felipe L. 1600D 3yoc Alex Rossi(ARG) 2011 Freud
03 Clas.Batalla de Junin - 1500D 3up Garfield County(USA) 2009 Pomeroy
03 Clas.Empery - 1800 3yoc Temistocles 2011 Tomcito
09 Clas.Ministerio Publico - 1200 3up Rodil 2007 Privately Held
10 Clas.Santorin G3 2600 3up Ayahuasca(USA) 2010 Johar
16 Clas.Republica de Ecuador - 1300 3upfm El Jader(USA) 2011 Thewayyouare
17 Clas.Grozny - 1900D 3up -- translada al 02 de Agosto --
17 Clas.Coronel Leoncio Prado** - 1200D 3up Double Eagle 2008 Spend One Dolar
23 Clas.Republica Priental del Uruguay - 1400D 3upfm Hija Rubia(ARG) 2009m Pure Prize
24 Clas.Manuel Checa Solari** - 1600D 3up Crepusculo 2010 Awesome Twist
24 Clas.Pedro D. Gallagher - 2000D 3upfm Dani's Joy 2010m Kitten's Joy
24 Clas.Comercio G3 2300D 3up Good Luck Keny(ARG) 2009 Footstepsinthesand
30 Clas.Santa Rosa de Lima - 2000 3upfm Ryans Charm(USA) 2010m Heatseeker
31 Clas.Policia Nacional del Peru - 1500D 3up Gran Imperio(USA) 2009 Borrego
31 Clas.Miguel Fort Magot G3 1800 3yof La Conquista 2011f Apprentice
31 Clas.Polla de Potrancas G1 1600D 3yof Art Nouveau(ARG) 2011f Russian Blue
SETIEMBRE
06 Clas.Republica Federativa del Brasil - 1000D 3up Chiron 2007 EL GRINGO
06 Clas.Augusto N. Wiese - 1300 3up Boyardo 2010 Privately Held
07 Clas.Claudio Fernandez Concha G3 1800 3yoc El Satrapa 2011 Yazamaan
07 Clas.Polla de Potrillos G1 1600D 3yoc Alex Rossi(ARG) 2011 Freud
13 Clas.Republica de Chile - 2000 3up Szumul(USA) 2010 Showing Up
13 Clas.Estados Unidos Mexicanos - 1000D 3upfm Pirka 2009m Keseff
14 Clas.Eduardo Escribens-Estudie su Polla - 2200 3upfm Kinnara 2009m Privately Held
20 Clas.India Brava - 1800 3upfm Ryans Charm(USA) 2010m Heatseeker
20 Clas.Juan Magot Rossello L. 1600D 3up Lolo Forever(USA) 2010 Candy Ride
21 Clas.A.P.C.C.P. G3 2200D 3up Mr.Ninja(USA) 2011 Cowboy Cal
27 Clas.Parlona - 2000D 3upfm Shakita(ARG) 2010m Equal Stripes
28 Clas.Cesar Traverso Gandolini - 1300D 3upfm Hija Rubia(ARG) 2009m Pure Prize
28 Clas.Oscar Berckemeyer Pazos G2 2000 3yof Carolina 2011f Yazamaan
28 Clas.Enrique Ayulo Pardo G1 2000D 3yof Sand Bijou(ARG) 2011f Footstepsinthesand
OCTUBRE
03 Clas.Rascal-Federico Roggero Barreda - 1000 3yo Negro el Ocho 2011 Pegasus Wind
04 Clas.Gustavo Prado Heudebert G2 2000 3yoc Rococo 2011 Privately Held
04 Clas.Ricardo Ortiz de Zevallos G1 2000D 3yoc Liberal 2011 Meal Penalty
11 Clas.Reino de Espana - 1200D 3up Botafango 2009 Timo
12 Clas.Marina de Guerra del Peru - 1500 3up Mushroom(USA) 2009 Northern Afleet
12 Clas.Almirante Miguel Grau Seminario G2 2000 3up Rocketazo(USA) 2010 Spring at Last
18 Clas.Flor de Loto - 1000 3upfm Mi Evita(USA) 2009m Sky Mesa
18 Clas.Marcial - 2200D 3yo Schetan 2011 Spin Master
19 Clas.Congreso de la Republica - 2000D 3up Cerro Blanco(USA) 2010 Curlin
19 Clas.Jockey Club de Arequipa** - 1600D 3upfm Royal Fields 2010m Flanders Fields
25 Clas.Mari July - 1900 3upfm Ryans Charm(USA) 2010 Heatseeker
26 Clas.Presidente de la Republica G2 2400D 3up Sotil(CHI) 2009 Ivan Denisovich
NOVIEMBRE
01 Clas.Enrique Martinelli Tizon L. 1400D 3up Royal Charriot 2007 Domingo
01 Clas.Comando Intimo - 1500 3up Boyardo 2010 Privately Held
02 Clas.Mariano Ignacio Prado G3 2000D 3up El Jader(USA) 2011 Thewayyouare
09 Clas.A.N.C.P.C.P. - 1000 3up Good Shine(USA) 2008 Sharp Humor
09 Clas.Postin G2 2400 3yo Hualcara(ARG) 2011 Exchange Rate
09 Clas.Derby Nacional G1 2400D 3yo Liberal 2011 Meal Penalty
15 Clas.India - 2000D 3upfm Broken Game(CAN) 2011f Broken Vow
16 Clas.Mariano Ugarte Alvares y Manuel Ugarte Almonte - 1300D 3yof Salama(USA) 2012f Desert Party
23 Clas.Gran Mariscal Andres Avelino Caceres - 1200D 3upfm Hija Rubia(ARG) 2009m Pure Prize
23 Clas.Batalla de Tarapaca L. 1800 3up Bradomin 2010 Admiral's Cruise
29 Clas.Antinoo - 1500D 3up Botafango 2009 Flanders Fields
29 Clas.Madame Equis - 1300 3yof Supernova 2011f Jaguar on the Run
30 Clas.Texfina - 1700D 3upfm Azarenka(USA) 2010m Street Hero
DICIEMBRE
06 Clas.America TV - 1000D 3up Foque 2011 Pegasus Wind
07 Clas.Ejercito del Peru - 1300 3yo Huacatay 2011 Meal Penalty
07 Clas.Batalla de Ayacucho L. 2000 3upfm Kinnara 2009m Privately Held
13 Clas.Snow Cort** - 1300 3up Boyardo 2010 Privately Held
14 Clas.Hipodromo de Monterrico G2 2400D 3up Ariso 2008 Six Zero
14 GP.Nacional-Augusto B.Leguia G1 2600 3yo Hanomaan 2011 Yazamaan
20 Clas.Laredo L. 2400 3up Szumul(USA) 2010 Showing Up
21 Clas.Lutz - 1600D 3yo Spumone 2011 Spin Master
21 Clas.Jose Rodriguez Razzeto G3 1700D 3up Royal Charriot 2007 Domingo
28 Clas.Concejo Distrital de Santiago de Surco - 1500D 3upfm Royal Baccarat(USA) 2011f Flatter

**-内国産限定