PROGRAMA-2015

ENERO
11 Clas.Frau Astrid L. 1200 3upfm Prize Choice 2010m Pure Prize
11 Clas.Enrique Meiggs G3 2000D 3up Liberal 2011 Meal Penalty
18 Clas.Ciudad de Lima G2 2000 3up Mr.Motion(ARG) 2011 Harlan's Holiday
25 Clas.Velocidad G3 1000D 3up Foque 2011 Pegasus Wind
FEBRERO
07 Clas.Baldomero Aspillaga G3 2000 3up Bradomin 2010 Admiral's Cruise
08 Clas.A. B. Alfredo Benavides Diez Canseco L. 2000D 3up Alex Rossi(ARG) 2011 Freud
MARZO
07 Clas.Gustavo Luna Vertiz L. 1000D 3upfm Hija Rubia(ARG) 2009 Pure Prize
08 Clas.Felipe Pardo y Barreda L. 2000D 3upfm Broken Game(CAN) 2011f Broken Vow
15 Clas.Aniv.de la Fund.del J.C.P./Junta Ejec.de la Ley N10345 L. 2000D 3up Spumone 2011 Spin Master
22 Clas.Enrique D.Barreda y Ricardo Barreda Laos L. 1200D 2yof Luminaria 2012f Land of the Giants
22 Clas.Carlos II Watson y Eduardo F.G.Watson L. 1200D 2yoc Olaf 2012 Museeb
29 Clas.Ernesto Ayulo Pardo L. 2000 3upfm Gringa Ali 2010m Privately Held
ABRIL
05 Clas.Arrabal L. 1300D 3up Double Eagle 2008 Spend One Dolar
12 Clas.Miguel A. Checa Eguiguren G3 1900 3up Craps(ARG) 2010 Orpen
26 Clas.La Copa G2 2200D 3up Hanomaan 2011 Yazamaan
MAYO
02 Clas.Roberto Alvarez Calderon Granados L. 1300D 2yof Love Story 2012f Privately Held
02 Clas.Mario Manzur Chamy L. 1300D 2yoc Assam 2012 Apprentice
31 Clas.Coronel Francisco Bolognesi L. 1800 3up Craps(ARG) 2010 Orpen
31 Clas.Coronel Alfonso Ugarte L. 1600D 3up Arezzo(USA) 2011 Rock Hard Ten
JUNIO
06 Clas.Augusto Mostajo Barrera G3 1400D 2yof Rosella 2012f Flanders Fields
07 Clas.Luis Olaechea Du Bois G3 1400D 2yoc El Armenio(CHI) 2012 Soldier of Fortune
21 Clas.Cesar A. del Rio Suito G3 2000D 3upfm Salama(USA) 2012f Desert Party
21 Clas.America G3 1000D 3up Foque 2011 Pegasus Wind
21 Clas.O.S.A.F. G2 1600D 3up Arezzo(USA) 2011 Rock Hard Ten
21 Clas.Pamplona G1 2000 3upfm Ryans Charm(USA) 2010m Heatseeker
21 Clas.Jockey Club del Peru G1 2400D 3up Elbchaussee 2009 Awesome Twist
28 Clas.Pedro Garcia Miro G3 1800 3up Craps(ARG) 2010 Orpen
-- 2015/2016 --
JULIO
26 Clas.Hipodromo de Santa Beatriz L. 1600D 3yof Great Secret 2012f Go to the Sun
29 Clas.Independencia G2 2400D 3up Kodiak Boy 2011 Museeb
AGOSTO
02 Clas.Hipodromo de San Felipe L. 1600D 3yoc Ragnar(ARG) 2012 Easing Along
08 Clas.Santorin G3 2600 3up Brennero(USA) 2010 Divine Park
23 Clas.Comercio G3 2300D 3up Elbchaussee 2009 Awesome Twist
30 Clas.Miguel Fort Magot G3 1800 3yof Sue Ellen 20121f Minister's Joy
30 Clas.Polla de Potrancas G1 1600D 3yof Suspiro Limeno 2012f Easing Along
SETIEMBRE
06 Clas.Claudio Fernandez Concha G3 1800 3yoc Antartico 2012 Riviera Cocktail
06 Clas.Polla de Potrillos G1 1600D 3yoc El Armenio(CHI) 2012 Soldier of Fortune
19 Clas.Juan Magot Rossello L. 1600D 3up Lolo Forever(USA) 2010 Candy Ride
20 Clas.A.P.C.C.P. G3 2200D 3up Solo Lolo Nomas(ARG) 2011 Harlan's Holiday
27 Clas.Oscar Berckemeyer Pazos G3 2000 3yof Sue Ellen 2012f Minister's Joy
27 Clas.Enrique Ayulo Pardo G1 2000D 3yof Suspiro Limeno(ARG) 2012f Easing Along
OCTUBRE
04 Clas.Gustavo Prado Heudebert G3 2000 3yoc Dixie Wave(ARG) 2012 Stormy Atlantic
04 Clas.Ricardo Ortiz de Zevallos G1 2000D 3yoc Espiritualmente 2012 Yazamaan
11 Clas.Almirante Miguel Grau Seminario G2 2000 3up Hualcara(ARG) 2011 Exchange Rate
25 Clas.Presidente de la Republica G2 2400D 3up Ariso 2008 Six Zero
31 Clas.Enrique Martinelli Tizon L. 1400D 3up Donjuan 2011 Yazamaan
NOVIEMBRE
01 Clas.Mariano Ignacio Prado G3 2000D 3up Elbchaussee 2009 Awesome Twist
08 Clas.Postin G2 2400 3yo Brayan Manuel 2012 Land of Giants
08 Clas.Derby Nacional G1 2400D 3yo Nieto Mireyo 2012 Privately Held
22 Clas.Batalla de Tarapaca L. 1800 3up Rocketazo(USA) 2010 Spring at Last
DICIEMBRE
06 Clas.Batalla de Ayacucho L. 2000 3upfm Rouge 2011m Privately Held
13 Clas.Hipodromo de Monterrico G2 2400D 3up Elbchaussee 2009 Awesome Twist
13 GP.Nacional Augusto B.Leguia G1 2600 3yo El Armenio(CHI) 2012 Soldier of Fortune
19 Clas.Lutz L. 1600D 3yo El Enemigo 2012 Yazamaan
20 Clas.Laredo L. 2400 3up Brennero(USA) 2010 Divine Park
20 Clas.Jose Rodriguez Razzeto G3 1700D 3up Royal Charriot 2007 Domingo